De buitenkant van de nieuwe kas in aanbouw.
De binnenkant van de nieuwe kas in aanbouw.
De nieuwe kas met alle toebehoren.
De eerste planten en groentes kunnen geteeld worden.

Eigen kas voor school de Keerkring in Zoetermeer

20-05-2010 | In september 2009 opende Anthura haar nieuwe kassencomplex aan de Cyclamenweg in Bleiswijk. Ter gelegenheid van deze opening is zij samen met de bouwers en leveranciers van het complex een speciaal project gestart voor de Keerkring in Zoetermeer.

De Keerkring is een school voor speciaal onderwijs en voortgezet speciaal onderwijs aan zeer moeilijk lerende kinderen (ZMLK). In samenwerking met de leveranciers van en andere betrokkenen bij het nieuwe kassencomplex van Anthura is een kleine kas gebouwd voor de kinderen van de VSO.

SO (speciaal onderwijs) is voor de kinderen van 4-12 jaar en VSO (voortgezet speciaal onderwijs) is voor de kinderen van 12 t/m 20 jaar, waarbij elke groep een eigen locatie heeft. De school bevindt zich in Zoetermeer.

Ter gelegenheid van de afronding van de bouw van het nieuwe kassencomplex van Anthura aan de Cyclamenweg, hebben toeleveranciers een bijdrage geleverd om kas voor de Keerkring te realiseren. Een bijdrage bestond niet enkel uit een financiële vergoeding, maar men heeft ook materiaal en/of personeel beschikbaar gesteld voor de bouw van de kas.

Anthura heeft samen met hulp van deze toeleveranciers de lang gewenste kas kunnen bouwen. Dankzij de vele gulle giften en medewerking van de verschillende bedrijven is een kas gerealiseerd van 70m2, die van alle gemakken voorzien is.

De kas is uitgerust met verwarming en een automatisch watergift systeem. Daarnaast is er een schermdoek geplaatst en staan er eb en vloed tafels. Alles kan worden aangestuurd met behulp van de klimaatcomputer. Alles is tot in de puntjes afgewerkt en het kan met recht een moderne, geautomatiseerde kas worden genoemd.

In de nieuwe kas zullen kamerplanten en perkgoed worden geteeld evenals tomaten, komkommers en verschillende tuinkruiden, zoals peterselie. De verschillende groentes worden weer gebruikt bij de kooklessen, die ook op de Keerkring worden gegeven.

Met deze kas kunnen de leerlingen affiniteit krijgen met en praktijkervaring opdoen in de tuinbouwsector. De kas is altijd al een droom van de school geweest, maar was financieel onhaalbaar en met recht een lang gekoesterde wens te noemen. Echter, met behulp van een aantal bedrijven is de droom toch uitgekomen.

Anthura wil, mede namens de Keerkring, alle partijen bedanken die zich voor dit project hebben ingezet of op de één of andere manier hieraan heeft bijgedragen. Speciale dank gaat uit naar de volgende bedrijven:

Techniek:
Agro Adviesburo BV
B-E De Lier BV
ETP Dordrecht
GE Jenbacher BV
Hortilux Schrèder BV
Leen Huisman BV
Priva BV
VAL-Co Europe
Voshol Warmte-Elektrotechniek BV

Bouw:
Bouwkundig Ontwerp & Adviesburo Aad Bom
J,M, van der Hoeven BV
Loonbedrijf van Etten BV
Meersma BV
Rabobank
Van der Waal & Partners BV
VBK Zuid BV

Automatisering:
Berg Product BV
Flier Systems BV
Hawé Systems Europe BV